System TiltFirst
Pomysłowość oraz niepohamowana chęć poznania świata przez dzieci często sprawia zagrożenie, zwłaszcza wtedy kiedy dzieci bawią się w pobliżu okien.

System TiltFirst zabezpiecza przed otwarciem okna przez dziecko. Zmiana kolejności otwierania okna to skuteczne zabezpieczenie dzieci przed nieszczęśliwym wypadkiem.

Mechanizm zabezpieczający działa dzięki zastosowaniu opracowanej technologii „TiltFirst”. Skrzydło okna po przekręceniu klamki o 90° przechodzi do pozycji uchylenia. Klamka z kluczykiem nie pozwala na przejście skrzydła z pozycji uchylenia do otwarcia. Dopiero przekręcenie klucza zwalnia blokadę i umożliwia ustawienie klamki w położeniu pionowym (do góry) oraz otwarcie okna. Ponowne przejście do pozycji uchylenia automatycznie uaktywnia blokadę.

Bez względu na to, czy okno jest zamknięte, czy też uchylone – otworzyć może je jedynie posiadacz klucza, którego najlepiej nie udostępniać dzieciom. Każdy może bez klucza uchylić okno, ale nie może go otworzyć.

Wybierając okna do pokoju dziecięcego pamiętajmy aby spełniały odpowiednie warunki, które pozwolą na spokojny sen i naukę. Wybierajmy okna z uwzględnieniem niskiego współczynnika przenikalności cieplnej oraz izolacji akustycznej. Tak aby przestrzeń małego domownika była komfortowa niezależnie od wieku.
Powrót
© Wszelkie prawa zastrzeżone DREWBOX 2018 Polityka prywatności